Úspěchy žáků

Přespolní běh - okresní kolo, 1. 10. 2019

Závody v přespolním běhu se konaly již tradičně v parku pod gymnáziem Vítězslava Nováka. Tentokrát nám přálo i počasí, byl krásný sluneční den.

V kategorii dívek 6. a 7. tříd obsadilo družstvo naší školy v konkurenci deseti škol 7. místo. Nejlépe se z našich dívek umístila Tina Lojková, trať dlouhou 1,5 km uběhla v čase 6:14 a skončila 7., Kristýna Kašparcová doběhla 14. v čase 6:41.

Ještě větší konkurence panovala v kategorii chlapců 6. a 7. tříd. Závodů se účastnilo celkem 13 škol a naši chlapci obsadili konečné 5. místo. Na dvoukilometrové trati si vedl nejlépe Branden Shresta, který závod dokončil na 8. místě v čase 8:57.

Starší dívky z 8. a 9. tříd běžely 1,5 km. Z osmi družstev skončily na 6. místě. Závod nejlépe zvládla Tereza Adamová. Doběhla na 12. místě v čase 6:43.

Kategorii starších chlapců jsme letos neobsadili.

Všichni, i ti kteří se neumístili na předních příčkách, si zaslouží pochvalu, protože běželi na maximum a na trati nechali vše.