ŠD - Pexesiáda

  Ve čtvrtek 6. 2. 2020 jsme soutěžili v hraní pexesa, nejprve dvojice ze žáků stejného ročníku, poté se ve finále utkali vítězové z 1., 2. a 3. třídy. A kdo vyhrál? Nad všemi i staršími kamarády zvítězila zástupkyně 1. třídy, která nám prozradila tajemství úspěchu - ráda hraje pexeso doma s rodinou.

  ŠD - Maškarní karneval

  Dne 12. 2. 2020 jsme v naší tělocvičně pořádali již tradiční maškarní karneval. Potěšilo nás, že se všichni zúčastnění  převlékli do krásných a mnohdy originálních masek. Přípravy, uvádění a ozvučení celého karnevalu se ujali kamarádi z 9. tříd, kterým za to náleží velká pochvala. Užili jsme si průvod masek dle ročníků, zábavné soutěže o ceny a hlavně diskotéku se spoustou tanečních variací dle předtančení našich šikovných spolužáků. Závěrem dostal každý účastník sladkou odměnu. Čas vyhrazený pro náš karneval utekl jako voda  a vůbec se nám nechtělo domů.

  ŠD - Adventní čas v našem městě

  Ve středu 18 .12 .2019 jsme navštívili výstavu stromečků ozdobených žáky ZŚ a MŚ v Muzeu fotografie, výstavu beltémů v kostele sv. Jana Křtitele a výstavu "Z historie karetní hry" v Muzeu Jindřichohradecka - klášteře minoritů.
  Předvánoční vycházku na výstavy jsme si závěrem zpříjemnili dobrůtkami na náměstí u stromečku.

  ŠD - Slušné chování

  Dne 28.11.2019 nás v rámci projektu o slušném chování navštívili kamarádí z 8.A, kteří si pro nás s paní učitelkou V. Palasovou připravili pásmo scének z každodenního života, kde jsme hodnotili, co je v určitých situacích správně a co špatně.

  ŠD - Adventní odpoledne

  Ve středu 4.12.2019 jsme si vyprávěli o lidových zvycích a tradicích v předvánočním čase a o vánočních svátcích v čase našich babiček a dnes. Povídali jsme si, jak vypadá vánoční atmosféra v jednotlivých rodinách.
  Sváteční povídání krásně doplnil koncert šikovných spolužáků, kteří si pro nás připravili koledy a vánoční písně. Společně jsme si je rádi zazpívali.

  ŠD - Zdravý jídelníček

  Dne 6.11.2019 jsme se ve školní družině věnovali zásadám zdravé výživy. Přečetli jsme si pohádku "Zdravíkov", kde byly ulice zdravé i nezdravé. Tento příběh si děti ze 3. ročníku namalovali. Ostatní vyplňovali pracovní listy a malovali svůj oblíbený oběd. A na závěr nás čekalo to nejlepší-ochutnávka plná vitamínů.

  ŠD - Vycházka na koňskou farmu

  Ve čtvrtek 19. září jsme za krásného podzimního počasí podnikli vycházku na nedalekou koňskou farmu. Pozorovali jsme nejen koně, ale i barevnou přírodu. Cestou jsme nasbírali přírodní materiály.

  ŠD - Den stromů

  V pátek 18. října jsme si u příležitosti "Dne stromů" vyšli do blízkého lesíka. Poznávali jsme stromy podle listů, jehličí a plodů. Vyprávěli jsme si o důležitosti lesů pro život na naší planetě. Budovali jsme stavby z přírodních materiálů.

  ŠD - Preventivní akce "Být dobrým kamarádem"

  Ve čtvrtek 2. května 2019 nás v družině navštívili kamarádi z 8.A třídy a předvedli nám několik scének, při kterých jsme si i my mohli zahrát, na nekamarádské chování spolužáků upozornit a celou situaci zahrát tak, jak by měla správně být.

  © 2021 Základní škola Jindřichův Hradec V, Větrná 54. Všechna práva vyhrazena.
  Vytvořeno společností IT-JH.cz