Akce a projekty

  1.A - Preventivní program "Jak se máš?"

  V úterý 10. března  se třída 1.A účastnila v učebně HV preventivního programu "Jak se máš". Děti se v něm učily pracovat se svými emocemi. Naučily se, co mají dělat, když mají vztek. Už ví, jak rozveselit kamaráda, kterému je smutno. Vše probíhalo v úžasné atmosféře. Žáci během dvou vyučovacích hodiny zpívali, hráli pohybové hry, soutěžili, zamýšleli se nad situací. Pořad byl velmi vydařený a pro děti určitě prospěšný. 

  1.A - Kurz bruslení

  V únoru třída 1.A chodila na bruslení. Někteří stáli na bruslích poprvé, jiní už  bruslit umí. Na začátku každé lekce se společně rozcvičili.  Děti byly rozděleny do dvou skupin - začátečníci, pokročilí. Začátečníci bruslili za pomocí kužele. Pokročilí hráli pohybové hry na ledu a zdokonalovali se v technice. Po skončení lekce se v šatnách převlékli, nasvačili a cestou na autobus navštívili aquashow v Obchodně-medicínském centru sv. Florián. Bruslení děti bavilo a už se těší na další podzimní lekce.

  Základy sjezdového lyžování 2. - 3. ročník

  Lyžařský výcvik „Hradiště 2020"

      Letos jsme opět absolvovali s 2. a 3. třídami třídenní lyžařský výcvik v lyžařském areálu Hradiště u Nové Bystřice. I přes nevyzpytatelné počasí, jsme si výcvik moc užili, svítilo slunce a trochu i zasněžilo. Začátečníci se naučili základům lyžování a udělali velký pokrok, vyjedou na vleku a následně sjedou mírný kopec, pokročilí lyžaři se zdokonalili po technické stránce. Vyzkoušeli si různá cvičení a hry, poslední den zvládli dokonce slalom. Děti byly nadšené, ukázněné a lyžování si velmi užívaly. Snad budou příští rok příznivější sněhové podmínky, abychom mohli kurz stejně úspěšně zopakovat.

  Společné předvánoční bruslení - 6., 7., 8. třída

  V úterý 17. 12. jsme si v šestých, sedmých a osmých třídách nadělili malý předvánoční dárek a šli jsme si společně zabruslit na Zimní stadion Jana Marka. Hodina utekla jako voda a my se báječně pobavili. Nejprve jsme si museli zase po roce „osahat“ led, ale vzápětí někteří ukázali, že jim to jde, jako by brusle nesundali celý rok z nohou. Proběhly „lekce“ krasobruslení, různé hry na ledě, ale i soutěž družstev. Doufáme, že jsme v letošní sezóně nebruslili naposledy.

  Vánoční "Svět fantazie" - 5.B

  Dne 19. 12. 2019 se žáci třídy 5. B zúčastnili enviromentálního programu pořádaného společností Svět fantazie z.ú. Žáci si ověřili své znalosti v oblasti recyklace a třídění odpadu formou soutěže. Z přírodnin si za pomoci asistentů vytvořili vánoční svícen. Všem se moc povedl a program se líbil.

  © 2020 Základní škola Jindřichův Hradec V, Větrná 54. Všechna práva vyhrazena.
  Vytvořeno společností IT-JH.cz