Akce a projekty

  9. r. - Exkurze - Vyšehrad, Lidice

  V úterý 7. května se žáci devátých ročníků zúčastnili exkurze na pražský Vyšehrad a do Lidic. Hlavní součástí návštěvy areálu Vyšehradu byla prohlídka místního hřbitova a Slavína - místa odpočinku významných českých osobností a jejich rodin. Druhá část exkurze se konala v obci Lidice. Žáci si nejprve vyslechli přednášku o tragickém osudu obce v Lidické galerii v nových Lidicích, poté se vydali na komentovanou prohlídku areálu pietního místa starých Lidic a do expozice muzea. 
  Ačkoli byla místa exkurze značně depresivní a pochmurné deštivé počasí náladě moc nepřidávalo, je potřeba si významné osobnosti našich dějin a jeden z nejtragičtějších osudů 2. světové války připomínat. Doufáme, že se téma této exkurze dlouho uchová v myslích našich žáků, aby věděli, že je nutné se z historie poučit, aby se neopakovaly její chyby. 
   
  Eliška Marková
   
  fotografie 1fotografie 2fotografie 3fotografie 4fotografie 5fotografie 6fotografie 7fotografie 8fotografie 9fotografie 10fotografie 11fotografie 12fotografie 13fotografie 14fotografie 15fotografie 16fotografie 17fotografie 18fotografie 19fotografie 20fotografie 21fotografie 22fotografie 23