Akce a projekty

  MasterChef 2023

   Oblíbená reality show, která má za cíl objevit šikovné amatérské kuchaře, našla v letošním školním roce svou obdobu i na naší škole.

  Do její organizace se zapojili žáci ze školního parlamentu. Během podzimu zrealizovali třídní kola, z nichž stanovené poroty vybíraly finalisty. Tématem byl sladký dezert a bylo vskutku co obdivovat. Mezi nejzajímavější výrobky patřil například kokosový koláč, vafle, čokoládové brownies s malinovým přelivem nebo pohárky s krémem a ovocem.

  V úterý 28. února proběhlo slavné finále této kuchařské soutěže. Zúčastnilo se sedm tříčlenných týmů a jejich úkolem bylo přichystat slané pohoštění. Pětičlenná porota to opravdu neměla lehké. Hodnotila vzhled, chuť, úroveň spolupráce v týmu a neodmyslitelný pořádek při práci. Finalisté do přípravy zapojili veškerou svou fantazii a tvořivost. Nechyběly ani doprovodné příběhy a vyzdobené menu.

  Přihlížející se mohli pokochat pohledem na tradiční i netradiční pochoutky. Vítězný tým 6.A připravil křupavé šnečí pochutnání v zeleninovém záhonu s párečky v lahodném těstíčku s dechberoucím domácím dipem. Porotu dále překvapily např. kuřecí závitky se sušenými rajčaty ve slanině a bazalkovou omáčkou nebo domácí bagetky a chipsy. K ochutnání bylo i japonské sushi, francouzský koláč quiche, caesar salát nebo zeleninové pomazánky. Servírovaná jídla byla doplněna i skvělým okurkovým či malinovým nápojem.

  Odměnou soutěžícím byly opravdová soutěžní atmosféra, kulinářské zážitky a skvělé ohodnocení poroty s malou odměnou. Závěrem lze říct, že šikovných mladých kuchařů se v naší škole najde víc než dost.

   
  Jana Antonová, Marcela Fenclová
   
   
  fotografie 1fotografie 2fotografie 3fotografie 4fotografie 5fotografie 6fotografie 7fotografie 8fotografie 9fotografie 10fotografie 11fotografie 12fotografie 13fotografie 14fotografie 15fotografie 16fotografie 17fotografie 18fotografie 19fotografie 20fotografie 21fotografie 22fotografie 23fotografie 24fotografie 25fotografie 26fotografie 27fotografie 28fotografie 29fotografie 30fotografie 31fotografie 32fotografie 33fotografie 34fotografie 35fotografie 36fotografie 37fotografie 38fotografie 39fotografie 40fotografie 41fotografie 42