Akce a projekty

  „Den naruby“ – výměna rolí: žáci jsou učitelé a naopak

  Datum 28. 3. bylo ustanoveno jako Den učitelů, při této příležitosti si naši žáci vyzkoušeli, jaké to je být na chvíli v této roli. Žáci druhého stupně se dobrovolně přihlásili u jednotlivých učitelů a prodiskutovali aktuálně probíraná téma, na něž si následně připravili výuku.

  Všichni žáci, kteří se této akce zúčastnili, se jí zhostili na výbornou. Perfektně si připravili a časově rozvrhli obsah hodiny, byli kreativní a nápadití. Výkony některých žáků byly až profesionální. 

  Jiní zase zjistili, že příprava na samotnou hodinu zabere velké množství času a že vystoupit na 45 minut před třídu není vždy jednoduché, někdy to může být naopak velmi vyčerpávající. Většina "žáků-učitelů" byla se svým výkonem spokojena a ohlasy na odučené hodiny byly kladné ze všech stran.

  Učitelé si naopak na chvíli "užili" roli žáků a pozorovatelů, v některých případech dokonce mohli získat inspiraci pro svou vlastní výuku.

  Těšíme se na tuto akci i v příštím roce a děkujeme zúčastněným za skvěle odvedenou práci.

  V galerii si můžete prohlédnout střípky z "Dne naruby".
   
  Anežka Bočková za ŠP
   
  fotografie 1fotografie 2fotografie 3fotografie 4fotografie 5fotografie 6fotografie 7fotografie 8fotografie 9fotografie 10fotografie 11fotografie 12fotografie 13fotografie 14fotografie 15fotografie 16fotografie 17fotografie 18fotografie 19fotografie 20